ARCHIVUM : A váci Bartók Béla Zeneiskola adott otthont a XI. Országos Zeneiskolai Gitárversenynek 2009. március 27-29. között. |
A váci Bartók Béla Zeneiskola adott otthont a XI. Országos Zeneiskolai Gitárversenynek 2009. március 27-29. között.
versenyeredmények megtekintése...
Döntőbe jutott versenyzők:
I. korcsoport:
|
Tanára:
|
Tátrai Farkas (ANK Művészeti Iskola - Pécs)
|
Sára Erika
|
Tóth Dániel (Szombathely)
|
Horváth László
|
Tóth Krisztián (Pécs)
|
Szilágyi Tamás
|
Zoltai Döme (Szeged)
|
Dárdai Sándor
|
Bálint Boglárka (Budapest V.)
|
Peltzer Ferenc
|
Béres Enikő (Nyíregyháza)
|
Czakó Erika
|
Gembela Gergely (Szentendre)
|
Gulyás László
|
Kövesi Borbála (Veszprém)
|
Nagy Csaba
|
Lipcsei Bence (Nyíregyháza)
|
Czakó Erika
|
Pál Szilveszter (Budapest III.)
|
Szücsi Balázs
|
Sárközi József (Budapest VI.)
|
Vass Valéria
|
Sárközi Lili (Budapest VI.)
|
Vass Valéria
|
II. korcsoport:
|
|
Török Ferenc (Budapest III.)
|
Topa Zoltánné
|
Ujhelyi Nikolett (ANK Művészeti Iskola - Pécs)
|
Lóki Gabriella
|
Bánhegyi Dorottya (Budapest V.)
|
Budai Lehel
|
Barna Bianka (Szentes)
|
Bajomi Nagy Péter
|
Boros Bence (Budapest XIX.)
|
Schweigert Krisztián
|
Fellegi Dávid (Pécs)
|
Sára Erika
|
Horváth Levente (Pilisborosjenő)
|
Peltzer Ferenc
|
Szászi Petra (Szeged)
|
Dárdai Sándor
|
III. korcsoport:
|
|
Szurgyi Gergely (Budapest XXI.)
|
Róth Ede
|
Varga Bálint Mihály (Budapest XXI.)
|
Róth Ede
|
Csiklya Dezső Róbert (Budapest XXI.)
|
Róth Ede
|
Csikós Tamás (ANK Művészeti Iskola - Pécs)
|
Sára Erika
|
Csókás Levente (Dunaújváros)
|
Iványi Gáspár
|
Környei Attila (Szekszárd)
|
Környei Miklós Pál
|
Molnár Levente (Debrecen)
|
Óváry Zoltán
|
Özer Nóra (Budapest XVIII.)
|
Dudás-Vincze Gabriella
|
IV. korcsoport:
|
|
Szemadám Tamás (Budapest VI.)
|
Budai Lehel
|
Szűcs Péter (Budapest XXI.)
|
Kozma István
|
Tama Dániel (Dunakeszi)
|
Kökény Zsuzsanna
|
Haraszti Vilmos (Budapest XVI.)
|
Dr. Szuper Géza
|
Illés Alexandra (Szekszárd)
|
Környei Miklós Pál
|
Jáki Tamás (Budapest XIV.)
|
Ravasz Veronika
|
Kohlmann Dávid (Szeged)
|
Szakonyi Viktor)
|
Kormos Balázs (Budapest XXI.)
|
Kozma István
|
Ódor Botond (ANK Művészeti Iskola - Pécs)
|
Sára Erika
|
Szécsi Lőrinc (Budapest XII.)
|
Gyelmis Szilvia
|
Verseny-győztesek
Név:
|
Tanár:
|
I. korcsoport:
|
|
I. díj: Tátrai Farkas (Pécs)
|
Sára Erika
|
II. díj : Sárközi Lili (Budapest VI.)
|
Vass Valéria
|
III. díj: Tóth Krisztián (Pécs)
Bálint Boglárka (Budapest V.)
Gembela Gergely (Szentendre)
|
Szilágyi Tamás
Peltzer Ferenc
Gulyás László
|
II. korcsoport:
|
|
I. díj: Horváth Levente (Pilisborosjenő)
|
Peltzer Ferenc
|
II. díj: Fellegi Dávid (Pécs)
|
Sára Erika
|
III.díj: Ujhelyi Nikolett (Pécs)
|
Lóki Gabriella
|
III. korcsoport:
|
|
I. díj: Környei Attila (Szekszárd)
|
Környei Miklós Pál
|
II. díj: Varga Bálint Mihály (Budapest XXI.)
|
Róth Ede
|
III.díj: Csiklya Dezső Róbert (Budapest XXI.)
Csikós Tamás (Pécs)
|
Róth Ede
Sára Erika
|
IV. korcsoport:
|
|
I. díj: Haraszti Vilmos (Budapest XVI.)
|
Dr. Szuper Géza
|
II. díj Kormos Balázs (Budapest XXI.)
Ódor Botond (Pécs)
|
Kozma István
Sára Erika
|
Különdíjban részesültek:
„A KIL.hu – Budai Gitárbolt felajánlásaként „A legjobban előadott kortárs műért” Francisco Bros B40 klasszikus gitárt kapott
Környei Attila
A Cornett Music felajánlásaként „A legjobban előadott F. Tárrega műért” 10.000 Ft-os különdíjat kapott
Varga Bálint Mihály
A Cornett Music felajánlásaként „A legjobban előadott F. Sor műért” 10.000 Ft-os különdíjat kapott
Bánhegyi Dorottya
A Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége felajánlásaként
Solomon: Mozart c. könyvét kapta:
Kövesi Borbála – Felkészítő tanára: Nagy Csaba
Török Ferenc – Felkészítő tanára: Topa Zoltánné
Szurgyi Gergely – Felkészítő tanára: Roth Ede
Kohlmann Dávid – Felkészítő tanára: Szakonyi Viktor
Az első négy helyen végzett versenyző meghívást kapott a III. Makói Gitárfesztiválra, mint fellépő.
Tervezett időpont: 2009 augusztus vége
A felajánlást Szakonyi Viktor, a fesztivál szervezője tolmácsolta.
Az Editio Musica Budapest felajánlásaként a 3 legeredményesebb iskola kottacsomagot kapott:
ANK Művészeti Iskola – Pécs
Városközponti Iskola Liszt Ferenc Zeneiskolája
Egressy Béni AMI, Zeneművészeti Szakközépiskola és Ének-zenei Gimnázium
a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete által felajánlott tanári különdíjban részesültek:
Sára Erika – Pécs – Apáczai Nevelési Központ Művészeti Iskola
Kozma István – Budapest – Fasang Árpád Zeneiskola AMI
Roth Ede – Budapest – Egressy Béni AMI, Zeneművészeti SZKI és Ének-zenei Gimnázium
|